RSS
środa, 11 marca 2015
Lord Nelson Rooibos with Caramel

Czerwona herbata Rooibos z aromatem karmelowym. Jak ktoś się spodziewał świństwa znanego z herbaty Astra Rooibos tu się mile zaskoczy.

Aromat naparu karmelowy, słodki. Herbata ma barwę brązowoczerowną, klarowną. Smak łagodny, lekki, słodkawy, wyczuwalny karmel. Nie ma typowo ziemisto-korzennego smaku.

Jak na herbatę z sieciówki jest to miłe zaskoczenie. Podobny smak oferuje sieć Rossman.

Skład: rooibos, aromat

Wyprodukowane dla Lidla w Niemczech

Opakowanie: 25 szt. po 2 gramy

cena ok. 4 zł

Ocena:

ocena 7/10

barwa 8/10

aromat 8/10

smak 7/10środa, 07 maja 2014
Twinings Lady Grey Aromatics

Czarna herbata ekspresowa w torebkach papierowych bez zawieszki z papieru nie wybielanego.

Herbata po zaparzeniu wydziela intensywny aromat charakterystyczny dla herbat typu Earl Grey z nutka slodyczy owocowej. Napar jest ciemno rubinowy. Smak nie da się pomylić z innym - uczucie perfum w ustach plus słodycz pomarańczy z nutką cytryny dla równowagi. Herbata z pewnością nie nadaje się do kanapek z wędliną, szybciej to mało słodkich przekąsek lub samodzielnie, aby się delektowac i wyobrażąć sobie Lady Grey jak popija z filiżanki herbatę.

Herbata Lady Grey jest zastrzeżonym znakiem tylko dla Twinings i została stworzona na potrzeby norweskiego rynku. Po jakimś czasie trafiła również na inne rynki.

 

Jako ciekawostke warto dodać, że herbata sypka dostępna w Polsce w niebieskich pudełkach metalowych (sypka) mimo nazwy tej samej, ma inny skład ma tylko 2% skórki cytryny i zdecydowanie mniej aromatu jakby Polacy nie lubili perfum w ustach.

Skład: herbata azjatycka, sewilska skórka pomarańczowa 3%, skórka cytryny 3%, aromat bergamotki

 

Polecana z mlekiem lub plasterkiem cytrusa.

 

cena: 4,5 funta

Opakowanie: 100 szt. po 2,5 grama

Ocena:

ocena 8/10

barwa 8/10

aromat 9/10

smak 8/10

Kenyan Tea Tesco Finest

Czarna herbata ekspresowa w duzych torebeczkach z nie wybielanego papieru. Według opisu ma pochodzić z terenów Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Moc w skali Tesco - 2 średnia moc.

Zapach ma łagodny, dość przyjemny i świezy. Barwa naparu ciemna, klarowna, brązowa połyskująca. Smak łagodny i bez goryczy jak na ciemny napar. Herbata urzeka, więc barwą i brakiem goryczy i swoją lagodnością przy tym nie tracąc na aromacie.

 

Skład: herbata czarna z Kenii.

 Opakowanie: 50 szt. po 2,5 g

Opakowanie ok. 2,5 funta

ocena 7/10

barwa 8/10

aromat 7/10

smak 8/10niedziela, 13 października 2013
Harney & Sons African Atumn

Mieszanka bezkofeinowego roiboosa ze skórką pomarańczy i żurawiną.

Bez kofeinowa herbata na bazie afrykańskiego roiboosa z nutka owocową. Po zaparzeniu silnie owocowy zapach (pomarańczy), kolor naparu bursztynowy, klarowny. w smaku lekka goryczka z nutką wanili.

ocena

smak 8/10

kolor 7/10

aromat 8/10

ogólnie 8/10

Torebki po 2 g / 20 szt. w piramidkach ala jedwab.

Cena opakowania ok. 50zł, w herbaciarni  za imbryczek ok. 12zł.

piątek, 25 maja 2012
Dilmah Lively Lime & Orange Fusion

Czarna herbata o jasno bursztynowej barwie z bardzo intensywnym aromatem owocowym. W smakułagodna, z lekka goryczą od cytryny oraz w tle wyczuwalny dodatek specyficznego kardamonu, który nie jest tak drażniący jak imbir.

Herbata ekspresowa z liści klasy Pekoe.

 

Skład: czarna cejlońska herbata, hibiskus i owoce dzikiej róży (2%), naturalne aromaty: pomarańczowo-mandarynkowy (1%), cytrynowy (0,5%), kardamonowy (0,5%).

 

w herbaciarni 9zł imbryczek

Opakowanie: 20szt po 2g

Opakowanie ok.9,5zł

ocena 8/10

barwa 8/10

aromat 8/10

smak 8/10sobota, 07 kwietnia 2012
Dilmah Lemon & Lime

Herbata czarna aromatyzowana w składzie czarna herbata cejlońska (liść BOPF), aromat limonki (5,6%), aromat cytryny (0,9%). Sir Lanka

20x1,5g

cena ok.6-6,5zł

 

Herbata w pudełku w aluminiowej torebce trzymającej aromat, po otwarciu bardzo mocny aromat cytrynowy. Napar dostajemy jasno bursztynowy jak po dodaniu cytryny do herbaty, w aromacie czuć cytrynę jak po wrzuceniu plasterka ze skórką. Smak łagodny z nutką cytrynową, lekka goryczką od limetki czyli tak jak trzeba. Herbata doskonała do popołudniowego ciasta, raczej nie jest bardzo pobudzająca, w ustach postawia goryczkę po cytrynie.

Broken Orange Pekoe Fannings - oznacza herbata jednakowej wielkości bez pączków z dodatkami. Fannings jest czymś lepszym niż pył herbaciany.

 

Producent na opakowaniu informuje, że jest zaangażowana ekologicznie i etycznie, dba o dobro ludzi i zwierząt w tym słoni azjatyckich.

ocena 8/10

barwa 8/10

aromat 7/10

smak 7/10

piątek, 16 marca 2012
Harney & Sons Pomogranate Oolong

Klasyka ;) Herbata na smyczy w jedwabnym woreczku, dostępna w herbaciarniach lub w internecie na sztuki.

Herbata typu oolong czyli półfermentowana, stanowi miłą odmianę od czarnej herbaty. ta herbata jest dodatkowo aromatyzowana owocami granatu. Napar jest jasno bursztynowy, wpadający w złoto-pomarańczowy. Bardzo aromatyczna, przyjemna. W smaku łagodna, delikatna z nutka owocową. W herbatach Harney bez problemu można się zakochac, zwłaszcza przy sporej ilości smaków i rodzajów od czarnych, zielonych po białe.

Opakowanie: jedna saszetka 2g

Skład: Ti Quan Yin Oolong, granat

Pochodzenie: Chiny Firma: USA

cena: w herbaciarni 8-9zł za imbryczek / 4zł saszeta online

Ocena:

aromat 7/10

barwa 6/10

smak 7/10

ocena 7/10

Żurawina & Rabarbar Vitax

Herbatka owocowa z nazwy zurawina i rabarbar co brzmiało ciekawie i zachęcająco. Po zaprzeniu otrzymujemy średniej mocy napar, kojarzący się z kompotem truskawkowym babci. Nad szklanką nie unosi się aramoat, więc z daleka nie poznamy co pijemy. Smak lekko kwasny i ogólnie bez płciowy. Takie nie wiadomo co.

Skład:

hibiskus,jabłko, liść jeżyny, aromaty, korzeń lukrecji, rabarbar (0,5%), owoc żurawiny (0,5%), kwas cytrynowy

 Opakowanie:

torebki 20szt po 2g

ocena:

aromat 2/10

barwa 5/10

smak 3/10

ogólnie 3/10

sobota, 11 lutego 2012
Teekanne Lemon Tea

Herbata z cytryną RAZ. Opcja dla osób lubiących pijać herbatę z cytryna, ale nie mających jej pod ręką. Czarna herbata, po zaparzeniu pachnię jak z [plasterkiem cytryny, barwa dość jasna jak typowa z cytryną czyli jasnobursztynowy napar, smak ciut gorzej smak cytryny już mniej wyczuwalny, ale jak się człowiek skup to pozna. Jeśli jednak będziemy pić inne herbaty cytrynowe to ta będzie z nich jedną z lepszych.

Z opakowania wyczytałam o naparze 65mg antyoksydantów.

cena ok. 6zł

Opakowanie 20szt po 1,65g

skład: herbata czarna 79%, koncentrat soku cytrynowego 21%

Z UE

Barwa 6/10

Aromat 6/10

Smak 5/10

ocena 6/10

Tylos London Finest Earl Grey

Herbata czarna typu Earl Grey angielskiej marki, pakowana na Sir Lance importowana do Polski.

Mocniejsza w aromacie herbata niż Ahmad, ale nie zniewala i nie czuje się jakby się piło perfumy, a nie herbatę. Napar jest mocny, ale bez goryczy, nawet dość delikatna. Ogólnie bez rewelacji, ale też nie jest to herbata bez wyrazu.

 

Skład: herbata cejlońska, bergamota

Opakowanie: 25szt. po 2,5g

Cena ok. 4zł

Ocena 5/10

Aromat 6/10

Barwa 6/10

Smak 5/10

1 , 2 , 3 , 4 , 5