RSS
środa, 07 maja 2014
Twinings Lady Grey Aromatics

Czarna herbata ekspresowa w torebkach papierowych bez zawieszki z papieru nie wybielanego.

Herbata po zaparzeniu wydziela intensywny aromat charakterystyczny dla herbat typu Earl Grey z nutka slodyczy owocowej. Napar jest ciemno rubinowy. Smak nie da się pomylić z innym - uczucie perfum w ustach plus słodycz pomarańczy z nutką cytryny dla równowagi. Herbata z pewnością nie nadaje się do kanapek z wędliną, szybciej to mało słodkich przekąsek lub samodzielnie, aby się delektowac i wyobrażąć sobie Lady Grey jak popija z filiżanki herbatę.

Herbata Lady Grey jest zastrzeżonym znakiem tylko dla Twinings i została stworzona na potrzeby norweskiego rynku. Po jakimś czasie trafiła również na inne rynki.

 

Jako ciekawostke warto dodać, że herbata sypka dostępna w Polsce w niebieskich pudełkach metalowych (sypka) mimo nazwy tej samej, ma inny skład ma tylko 2% skórki cytryny i zdecydowanie mniej aromatu jakby Polacy nie lubili perfum w ustach.

Skład: herbata azjatycka, sewilska skórka pomarańczowa 3%, skórka cytryny 3%, aromat bergamotki

 

Polecana z mlekiem lub plasterkiem cytrusa.

 

cena: 4,5 funta

Opakowanie: 100 szt. po 2,5 grama

Ocena:

ocena 8/10

barwa 8/10

aromat 9/10

smak 8/10

Kenyan Tea Tesco Finest

Czarna herbata ekspresowa w duzych torebeczkach z nie wybielanego papieru. Według opisu ma pochodzić z terenów Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Moc w skali Tesco - 2 średnia moc.

Zapach ma łagodny, dość przyjemny i świezy. Barwa naparu ciemna, klarowna, brązowa połyskująca. Smak łagodny i bez goryczy jak na ciemny napar. Herbata urzeka, więc barwą i brakiem goryczy i swoją lagodnością przy tym nie tracąc na aromacie.

 

Skład: herbata czarna z Kenii.

 Opakowanie: 50 szt. po 2,5 g

Opakowanie ok. 2,5 funta

ocena 7/10

barwa 8/10

aromat 7/10

smak 8/10