RSS
niedziela, 19 kwietnia 2015
Jones Earl Grey No 96

Herbata czarna prosto z Sir Lanki. Skład mieszanka herbat z rejonu Dimbula i Kandy z dodatkiem olejku bergamotki.

Aromat i smak dość średni, nie otacza nas zewsząd aromat bergamotki. Lekka goryczka zostaje na podniebieniu. Dla miłośników Earl Greya dość przeciętna, dla polskich podniebień wystarczający aromat. Barwa naparu bursztynowa, bez dużej głębi.Herbata w porządku, ale bez zachwytów. Do codziennego pica.

Ocena:

ocena 6/10

barwa 6/10

aromat 7/10

smak 6/10

Torebka 2 g

jones-earl-grey

jones-earl-grey-tea

 

15:42, queen1991
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 kwietnia 2015
Dimbula Ceylon Tea

Kolejna zdobycz z targów czarna herbata cejlońska z regionu Dimbula.

Napar o wiele mocniejszy niż Uva. Napar rubionowy, ciemny. Aromat intensywny, przyjemny. Smak wyrazisty, lekko dymny,przyjemny, bez goryczy. Taki herbaciany klasyk, na każdą okazję. Herbata wciagająca smakiem.

Ocena:

ocena 7/10

barwa 8/10

aromat 7/10

smak 7/10Opakowanie 5 szt. po 2 gUva Ceylon Tea

Herbata z targów. Oryginalna cejlońska herbata sygnowana przez urząd kontroli herbat - Sir Lanka Tea Board opatrzona znakiem lwa.

Herbata ekspresowa z regionu UVa charakteryzuje się średnim naparem, lekko bursztynowy, delikatny, świeży, bez goryczy. Dość łagodna, dla osób lubiących słabsze herbaty.Ocena:

ocena 6/10

barwa 6/10

aromat 6/10

smak 7/10Opakowanie 5 szt. po 2 g

sobota, 04 kwietnia 2015
TET British Empire

TET British Empire - Strong, Especially big Leaf

Mieszanka celjońskich herbat z prowincji Ruhuna. Pakowana na Sir Lance.

Klasa herbata z opakowania Pekoe - Najczęściej grube, mięsiste, połamane liście.

Barwa naparu ciemno bursztynowoczerwona. Zapach świezy, lekko trawiasty, zielony. Łagodniejsza niż Knightsbridge, bez cierpkości, łatwiej do picia bez cukru. Typowa mocna herbata śniadaniowa. Tzw. klasyka na każdą okazję. Kto się skusił reklamą nie pożaluje w tej klasie cenowej. 

Jedyny wydaje się producent stylizowany na angielskie herbaty, adres londyński, ale jedyne strony sa w jezyku.... polskim. Ten sam właścicel ma również reklamowaną obecnie G' TEA. 

Paczka 100 g cena ok. 5-7 zł.

Ocena:

ocena 7/10

barwa 8/10

aromat 7/10

smak 7/10 Knightsbridge Gold Tea

Knightsbridge Gold Tea

Herbata czarna w okrągłych torebkach. Mieszana i pakowana w Wielkiej Brytanii. Produkcja dla Lidla UK. Mieszanka herbat kenijskich i indyjskich.

Napar mocny, ciemny. Smak lekko cierpki, ale nie ściąga ust i nie wykrzywia. Aromat naparu świeży, dość typowy dla czarnej herbaty. W sumie herbata bez ochów i achów i nie ma czegoś w niej wybitnego, choć nazwa przypomina towary z Harrodsa i to miało kupca w UK zapewne się kojarzyć.Opakowanie: karton 80 szt. 250 g czyli ponad 3 g na torebkę! Cena na bazarku w Polsce 15 zł.

Ocena:

ocena 7/10

barwa 8/10

aromat 6/10

smak 7/10