RSS
sobota, 11 lutego 2012
Teekanne Lemon Tea

Herbata z cytryną RAZ. Opcja dla osób lubiących pijać herbatę z cytryna, ale nie mających jej pod ręką. Czarna herbata, po zaparzeniu pachnię jak z [plasterkiem cytryny, barwa dość jasna jak typowa z cytryną czyli jasnobursztynowy napar, smak ciut gorzej smak cytryny już mniej wyczuwalny, ale jak się człowiek skup to pozna. Jeśli jednak będziemy pić inne herbaty cytrynowe to ta będzie z nich jedną z lepszych.

Z opakowania wyczytałam o naparze 65mg antyoksydantów.

cena ok. 6zł

Opakowanie 20szt po 1,65g

skład: herbata czarna 79%, koncentrat soku cytrynowego 21%

Z UE

Barwa 6/10

Aromat 6/10

Smak 5/10

ocena 6/10

Tylos London Finest Earl Grey

Herbata czarna typu Earl Grey angielskiej marki, pakowana na Sir Lance importowana do Polski.

Mocniejsza w aromacie herbata niż Ahmad, ale nie zniewala i nie czuje się jakby się piło perfumy, a nie herbatę. Napar jest mocny, ale bez goryczy, nawet dość delikatna. Ogólnie bez rewelacji, ale też nie jest to herbata bez wyrazu.

 

Skład: herbata cejlońska, bergamota

Opakowanie: 25szt. po 2,5g

Cena ok. 4zł

Ocena 5/10

Aromat 6/10

Barwa 6/10

Smak 5/10

Ahmad Tea English Tea No. 1

Marka herbaty często spotykana w punktach z pamiątkami w Londynie - metalowe małe puszeczki w kształcie skrzynek pocztowych, budek telefonicznych itd. I tylko opakowanie może nas skusić, bo zawartość jest dostępna w polskich sklepach.

Herbata czarna lekko wzbogacona aromatem bergamoty. Wyprodukowana na Sir Lance, firma angielska, importowana do Polski.

Typowa czarna herbata ekspresowa o mocnym naparze, delikatnym aromacie i smaku. Doskonała do codziennego pica do śniadania czy kolacji. Daje fajny mocny napar, ale nie tak mocny jak typowa śniadaniówka angielska. Dla pijących typowego Liptona i znudzonych ich smakiem bardzo dobry zamiennik.

Cena 15-20zł

Opakowanie 100szt po 2g

Skład: herbata czarna, aromat bergamoty.

Barwa 6/10

Aromat 5/10

Smak 6/10

Ocena 5/10

niedziela, 05 lutego 2012
Tesco Finest Darjeeling

Herbata prosto z UK z Tesco... wbrew opinii nie wszystko co pod marką własną jest złe. Tym razem herbata typu Darjeeling - herbata pochodzi z rejonu Dardżeling w Indiach, jedna z najlepszych gatunków herbat. Jest to herbata czarna.

Jest to delikatna czarna herbata, jasno bursztynowozłoty kolor naparu. Moc naparu - mild w skali producenta. Aromat przyjemny chciałoby się napisać kwiatowy, dość intensywny jak na czarną herbatę bez dodatków, smak jest dość delikatniejszy od mocnych herbat. Herbata pozostawia na podniebieniu przyjemną goryczkę, która zanika i chce się wypić kolejny łyk herbaty. gatunek herbaty godny polecenia, jesli zasmakuje można sięgnąć po droższe wersje sypkie.

Opakowanie: 50 torebek po 2,5g w pudełku kartonowym bez smyczy.

Skład: herbata czarna Darjeeling

cena około 1,5funta

Ocena:

napar 6/10

aromat 7/10

smak 6/10

7/10

11:49, queen1991
Link Dodaj komentarz »