RSS
niedziela, 29 stycznia 2012
Fenjan Tea Cardamon

Herbata ekspresowa o smaku kardamonu znana z barów z kebabami czy tureckich lokali. Tradycyjnie podawana w małych szklaneczkach o ostrym smaku.

Na polskim rynku pojawiła się herbata nowej firmy sprzedająca parę rodzajów herbat w tym z kardamonem. Po odpakowaniu dużego pudełka z herbatami naszym oczom ukazują się 4 opakowania szczelnie zamknięte. Po otwarciu czujemy pieprzowy zapach. Parzymy :) Aromat nie jest bardzo intensywny, ale wyczuwalny dość specyficzny, przywołujący anyżek, pieprz lub lukrecję. Barwa naparu jest ciemno bursztynowa, mocna. Smak - dla ludzi przyzwyczajonych do czarnych herbat jest zaskakujący to niczym czekolada na gorąco z chillie. Smak jest korzenny, lekko ostry z nutką kamfory. Nawet z cukrem da się pić. W lokalach kiedy piłam herbatę była bardziej ostra zapewne była przygotowywana ze świeżym kardamonem. Herbata nie jest tak ostra dla podniebienia jak z imbirem.

Opakowanie 100 x 2g

Skład: herbata cejlońska czarna z aromatem kardamonowy.

Cena ok. 12zł

ocena:

aromat 4/10

barwa 7/10

smak 6/10

ogólnie 6/10

niedziela, 15 stycznia 2012
Tetley Earl Grey & Vanilla

Czarna aromatyzowana herbata.

Skład: herbata czarna, ekstrakt z wanilii (1%), aromat bergamotki identyczny z naturalnym.

Herbata po zaprzeniu miło pachnie wanilią na spora odległość, przez torebkę prześwitywały białe cząstki "czegoś". Herbata ma ładny ciemno bursztynowy kolor, nie jest bardzo mocna ale z 1,5g taka nie będzie. W smaku od razu czuć wanilię, więc do kanapki ze śledziem nie będzie ona pasowała. Jak na Earl Grey to aromat bergamotki dość delikatny, skryty za słodyczą wanilii.

Opakowanie 1,5x20szt

Ocena: 6/10

Barwa: 6/10

Smak: 6/10

Aromat: 6/10

Irving Fig & Pear white

Herbata biała smakowa.

Aromat miły, ale niezbyt intensywny o zapachu owocowym. Barwa naparu ciemno, słomkowa czyli dość ciemna jak na herbatę białą. Dla przypomnienia herbata biała jest komponowana z najmłodszych pączków krzewu. Smak dość przyjemny da się wyczuć gruszkę i inny posmak zapewne pochodzący od figi, lekka goryczka, ale delikatna.

 

Opakowanie: saszetki po 1,5g 20szt.

cena ok. 6,50zł

Ocena: 6/10

aromat: 5/10

barwa: 6/10

smak: 5/10

sobota, 14 stycznia 2012
Herbata Pu-Erh Cytrynowa Carrefour

Według definicji herbata Pu-Erh jest częściowo fermentowana, nazywana często czerwoną herbatą. taką herbatę parzymy długo nawet do 7 minut.

Herbata pakowana w torebki osobno zapakowane, Po otwarciu zapachniało. Aromat herbata jakiś ma po zaparzeniu, ale ciężko odnaleźć w nim cytrynę lub inny owocowy lub sztuczny zapach. Nie jestem koneserem Pu-Erh, więc nie wiem jak normalnie pachnie, ale na pewno inaczej niż typowa czarna liściasta herbata. Napar ma barwę ciemno czerwoną czyli przyjemna. Smak pierwszy łyk i tak. To jest coś innego niż zwykła herbata. Smak wpadający w lekko wędzony, ale nie gorzki. Po dłuższym piciu bardziej intensywny staje się smak gorzki, zostający na dłużej w ustach. Cytryna? Może gdzieś w oddali kubków smakowych lub dla złagodzenia goryczy. Herbata raczej dla koneserów, ale nie jest czymś wyjątkowym zwłaszcza jako produkt wyprodukowany dla marketu.

ocena 3/10

aromat 3/10

barwa 6/10 choć lekko nie klarowna

smak 3/10

 

20szt/1,5g

Teekannne Sweet Pear

Owocowa herbatka Teekanne pakowana w torebki, czas parzenia 8 minut. Aromat niezbyt intensywny, słodki, owocowy., lekko gruszkowy. Napar barwy ciemno słomkowej wpadający w złoty. Smak owocowy, przyjemny, gruszkowy, lekko kwaskowy.

 

W sumie nowość na naszym polskim rynku, ale wielkim odkryciem smaku to nie jest.

Skład: aromat gruszkowy, słodkie jeżyny, kwas cytrynowy.

Ocena 4/10

smak 4/10

aromat: 3,5/10

barwa 4/10Cena ok. 7zł za 20 szt/2,5g